Mielczanie pobiegną w niedzielę, 7 marca

04.03.2021 Kategoria: Patronat

W niedzielę, 7 marca, odbędzie się 3. Bieg Niepodległości – dwukrotnie odkładany w czasie z powodu pandemii koronawirusa.

Jak podkreśla organizator biegu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski, wydarzenie zorganizowane zostanie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Biuro zawodów wyda pakiety startowe tylko tym uczestnikom, którzy zastosują się do opisanych poniżej zasad.

W czasie odbierania pakietów startowych:
- dystans społeczny między uczestnikami
- obowiązkowe zasłonięcie nosa i ust maseczkami  i tu nie mamy na myśli kominów, szalików itp. tylko i wyłącznie MASECZKI!
- dezynfekcja rąk przed i po odejściu od stolika

Na mecie i w czasie dekoracji obowiązywać będą dokładnie te same zasady:
- dystans społeczny
- obowiązkowe zasłonięcie nosa i ust maseczkami  jw.
- dezynfekcja rąk

- Zasłanianie nosa i ust obowiązuje również na starcie, który zostanie podzielony na serie, a czas każdego uczestnika będzie liczony oczywiście netto – podkreśla organizator. - Jako, że zawody organizowane bez udziału publiczności, prosimy również o to, by nie tym razem nie zabierać ze sobą rodzin, dzieci i znajomych, to też bardzo istotne! – dodaje.

Przypomnijmy, że Bieg Niepodległości organizowany jest pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka. Uczestników wyzwania czekać będzie 10-kilometrowa trasa zorganizowana wokół mieleckich bulwarów. Start biegu zaplanowano na 13:30.