Lombard zaprasza na Powiatowe Powitanie Lata!

12.06.2019 Kategoria: Kultura

Już za 10 dni na mieleckich bulwarach odbędzie się Powiatowe Powitanie Lata. Na wydarzenie zaprasza zespół Lombard – jedna z koncertowych gwiazd wieczoru.

Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. LIDEREM ZESPOŁU LOMBARD JEST GRZEGORZ STRÓŻNIAK – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od ponad 35 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard Martą Cugier stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od kilkunastu lat realizując swoje muzyczne marzenia.

W pierwszym dziesięcioleciu LOMBARD współpracował z wieloma instrumentalistami i dwiema wokalistkami. LOMBARD istniał w kilkunastu składach, najdłużej istniejący w historii tworzą: Marta Cugier - wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, instr. klawiszowe, Daniel Patalas - gitara, Łukasz Frąckowiak - bas, Mirosław Kamiński - perkusja. Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to: DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI - Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2012) i jubileuszowa LOMBARD Swing (2016) stanowiąca muzyczny swingowow-rockowy eksperyment. Zespół wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne już "Przeżyj to sam" i dobrze znana "Szklana pogoda" oraz najnowsze „Deja’vu – to już było” czy „Musical”. Zespół w latach ’80 współpracował z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier. Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń. W 2016 roku zespół LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”. Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków.

Koncert zespołu Lombard na Powiatowym Powitaniu Lata rozpocznie się o godzinie 22:00. Wcześniej zagrają: Jula (godzina 18:30) i Łzy (godzina 20:00).