Literacko o miłości

12.02.2021 Kategoria: Edukacja

Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu zaprasza do wzięcia udziału w  II Międzyszkolnym Konkursie Literackim pod hasłem: "Miłość niejedno ma imię".

Konkurs dedykowany jest uczniom szkół ponadpodstawowych oraz 7-8 klas szkół podstawowych.

- Jego celem jest zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnej próby stworzenia tekstu literackiego w dowolnej formie. Wybrano uniwersalną tematykę aby pokazać potencjał młodości: radość, śmiech, żart, a czasem  smutek... Konkurs powinien skłonić jego uczestników do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomóc odkryć różne oblicza miłości, wyzwolić wrażliwość i zwrócić uwagę na to, co dobrego dzieje się wokół nas i na to co jest dla nas trudne. Konkurs rozwija także umiejętności językowe i stylistyczne. Pozwala na oryginalne ujęcie tematu miłości poprzez tzw. dowolną formę wypowiedzi – przekazuje organizator konkursu.

Honorowy Patronat nad konkursem objęła Dyrektor szkoły Lidia Gereło.

Harmonogram konkursu:
1 lutego 2021 – 28 maja 2021 – promocja konkursu, nadsyłanie i przyjmowanie prac
28 maja 2021r. – zakończenie przyjmowania prac
do 08 czerwca 2021r. – rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów

Regulamin konkursu i inne ważne informacje dostępne są na stronie organizatora: http://www.zs.mielec.pl/zs/index.php?option=com_content&view=article&id=1790:ii-miedzyszkolny-konkurs-literacki&catid=94&Itemid=56