Laureaci konkursu odebrali nagrody

25.02.2021 Kategoria: Patronat

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział we wręczeniu nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej drzewem Europy 2021”.

W ramach konkursu do organizatora wpłynęło łącznie 480 prac z całej Polski. Uroczyste wręczenie nagród laureatom, przy zachowaniu należytych środków ostrożności i reżimu sanitarnego, odbyło się w siedzibie mieleckiego nadleśnictwa w środę, 24 lutego.

Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego reprezentował na tej uroczystości Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem. Udział w rozdaniu nagród wzięli także: Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Napieracz, Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan, Burmistrz Gminy Radomyśl Wielki Józef Rybiński oraz reprezentujący Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska Karol Blicharz. Gospodarzem spotkania był Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec oraz prezes podkarpackiego okręgu Ligi Ochrony Przyrody.

- Serdecznie gratuluję talentu i chęci działania wszystkim uczestnikom konkursu, którzy tak chętnie malowali lipę. Efektem tego konkursu są nie tylko te piękne prace, ale również promocja naszej lokalnej kandydatki do tytułu Europejskiego Drzewa Roku – podkreślał starosta Stanisław Lonczak.

Za promocję plebiscytu, w dalszych słowach, podziękował nadleśniczemu Hubertowi Sobiczewskiemu oraz burmistrzowi Józefowi Rybińskiemu, wyrażając nadzieję, że wszystkie z podjętych działań przełożą się na zdobycie przez lipę wyczekiwanego tytułu. Przypomnijmy, że głosowanie potrwa jeszcze do niedzieli, 28 lutego. Lipę z Dulczy Wielkiej można wesprzeć pod adresem: www.treeoftheyear.org.

Podziękowania współorganizatorom wydarzenia, jego patronom honorowym i medialnym, a także wszystkim, którzy promują Lipę św. Jana Nepomucena w trwającym plebiscycie złożył także Hubert Sobiczewski. – Starostwo powiatowe wykonało tym zakresie fantastyczną robotę. Po stronie internetowej oraz profilach w mediach społecznościowych widzę pełne zaangażowanie. Dziękuję za uruchomienie tak wielu samorządów i instytucji w kraju i, oczywiście, za ufundowanie nagród, które mogliśmy przekazać dziś laureatom konkursu – zaznaczał.

Nagrody przyznane uczestnikom z odległych zakątków Polski, którzy nie mieli możliwości udziału w gali, zostaną przesłane pocztą.

Przypomnijmy, że organizatorami konkursu byli: Liga Ochrony Przyrody – Okręg Podkarpacki w Rzeszowie, Gmina Radomyśl Wielki oraz Klub Gaja.

Oprócz Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, wydarzeniu patronowali także: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Lasy Państwowe, Podkarpackie Kuratorium Oświaty i Polski Związek Łowiecki.

Sponsorami nagrdód byli: Starosta Powiatu Mieleckiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Burmistrz Radomyśla Wielkiego, Wydawnictwo Znak, PZL Mielec, Narodowe Centrum Kultury oraz Nadleśnictwa: Mielec i Dąbrowa Tarnowska.

Konkurs, patronatem medialnym, licznie objęły lokalne media.

Laureaci i wyróżnieni w Konkursie pt. „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej drzewem Europy 2021”

Lp.

I (5-6 lat)