Laureaci konkursów przedmiotowych odebrali nagrody

23.04.2018 Kategoria: Edukacja

W poniedziałek, 23 kwietnia, w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu podsumowano konkursy zorganizowane w ciągu trwającego roku szkolnego. Nagrody odebrali laureaci konkursów z matematyki, języka niemieckiego oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Pierwszym z podsumowanych konkursów był „Mathematicus”, w którym udział wzięło łącznie stu uczniów z terenu powiatu mieleckiego. Nagrody i dyplomy dla tych uczniów, którzy w zmaganiach z matematyką okazali się najlepsi, wręczyli: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu Radosław Kluza oraz nauczyciel matematyki Elżbieta Pogoda.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu mieleckiego popisała się również swoimi umiejętnościami językowymi. Nagrody z rąk starosty, dyrektora I LO i nauczycielki języka niemieckiego Anny Kozioł odebrali laureaci ósmej edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Barbara Superson, nauczycielka języka angielskiego, wręczyła z kolei dyplomy uczestnikom „Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”.

- Serdecznie gratuluję wam, drodzy uczniowie, wszystkich zajętych miejsc i zdobytych wyróżnień. Przyszłość jest przed wami. Serdecznie zachęcam was do tego, byście chcieli wybrać na swoją przyszłą szkołę właśnie I Liceum Ogólnokształcące. Myślę, że ta placówka jest przygotowana do tego, żeby dobrze i godnie was przyjąć – mówił starosta Zbigniew Tymuła. Nie bez powodu zachęcał młodzież do wyboru I LO - rozdanie nagród z konkursów przedmiotowych było inauguracją tegorocznego dnia otwartego szkoły.

Dzień otwarty w I LO potrwa jeszcze do godz. 16:00.