Kto w prawniczej czołówce? Znamy wyniki konkursu!

17.06.2024 Kategoria: Patronat

12 uczniów ze szkół ponadpodstawowych wzięło dziś udział w Powiatowym Konkursie z Wiedzy Prawnej zorganizowanym pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Kazimierza Gacka.

W konkursie, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Mielcu, zmierzyli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Laureatami „Powiatowego Konkursu z Wiedzy Prawnej” zostali:
1. Gabriela Kusowska – II LO
2. Aleksander Sito – II LO
3. Marta Kilian – ZSE

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z mieleckim starostwem w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Jak podkreślił reprezentujący fundację Karol Grześkiewicz, uczniowie z powiatu mieleckiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. – Po wynikach, które mam przed sobą mogę stwierdzić, że podeszliście do tego zadania bardzo rzeczowo i poważnie; że gruntownie przygotowaliście się do konkursu. Wiedza, którą zaprezentowaliście, jest niezwykle ważna, ale myślę, że sami dostrzegacie, jak istotną rolę odgrywa również doświadczenie, które – dzięki udziałowi w tym wydarzeniu – mogliście dzisiaj nabyć – powiedział.

Uczestnikom konkursu pogratulował obecny na finale wydarzenia Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – Konkurs corocznie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że wymaga organizacji preselekcji. Wszyscy, którzy się dziś tu znaleźliście, stanowicie czołówkę prawniczej wiedzy w swoich szkołach. Serdecznie Wam gratuluję! – podkreślił. – Bądźcie dumni także z wyników osiągniętych dzisiaj, a przede wszystkim – z posiadanej przez Was wiedzy. Niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką obierzecie w przyszłości, ta wiedza prawna będzie w Waszym życiu bardzo ważna i przydatna - dodał.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Starostwa Powiatowego w Mielcu pamiątkowe gadżety, a najlepsi – wartościowe nagrody ufundowane przez Fundację „Pasieka”.

Konkursy z wiedzy prawnej organizowane są przez Fundację Pasieka nieprzerwanie od 2017 r., w tym od 2021 roku w Powiecie Mieleckim. Organizacja tegorocznej edycji, tak jak w latach ubiegłych, poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.