Konkurs z okazji Święta Poezji

24.02.2021 Kategoria: Edukacja

W ramach  Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest  21 marca 2021 roku, ZS im. prof. J. Groszkowskieg ogłasza konkurs pn. "Przekład Intersemiotyczny  - Ilustracja do ulubionego wiersza".

Organizatorzy: Halina Bednarz, Lucyna Maryniak, współpraca - biblioteka szkolna

Adresaci konkursu: uczniowie ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu,

Cele konkursu :
- popularyzacja poezji,
- kształcenie umiejętności „czytania” wierszy, wyrabiania i rozwijania zdolności rozumienia utworu literackiego,
- odczytywanie własnych, ukrytych dla innych znaczeń poezji,
- rozwijanie kreatywności, wyobraźni, fantazji.

Przekład intersemiotyczny to nic innego, jak przełożenie utworu na język obrazu, twórcze wyobrażenie ulubionego wiersza.

Organizatorzy oczekują projektów plastycznych ( format dowolny, forma płaska, technika dowolna), bądź projektów graficznych w formacie JPG.
Każdą pracę należy opisać metryczką zawierającą imię i nazwisko wykonawcy, klasę oraz tytuł i autora wiersza, który podlega przekładowi intersemiotycznemu.

Kryteria oceny prac: samodzielność, pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne pracy.

Termin składania prac: od momentu ogłoszenia konkursu do 19.03.2021, prace można składać w bibliotece szkolnej lub przesyłać ich zdjęcia na e-maile organizatorek: hbednarz@poczta.fm, maryniakl20@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25.03.2021. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.