Konferencja prasowa wicestarosty Andrzeja Bryły

06.12.2019 Kategoria: Informacje

W mieleckim Starostwie odbyła się konferencja prasowa poświęcona sytuacji w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego.  Z dziennikarzami spotkał się odpowiadający za oświatę Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki.

Powodem jej zwołania, jak to zaznaczono na wstępie, był wyłaniający się z medialnych doniesień przekaz, jakoby Starostwo dopiero w ostatnim czasie zaczęło zajmować się skomplikowaną sytuacją w placówce, dopiero po tym, jak sprawa stała się głośna w mediach nie tylko lokalnych, ale również ogólnopolskich.

Andrzej Bryła przedstawił  w układzie chronologicznym całą korespondencję napływająca do Starostwa, w tym także anonimy. Poinformował także o działaniach podjętych przez Starostwo. Pierwsze sygnały dotarły w maju i czerwcu. W tym samym czasie Starostwo podjęło stosowne działania wyjaśniające, w tym także sprawdzające pisma anonimowe.

Poniżej prezentujemy pełny zapis konferencji prasowej.

mp