Kolejny sukces Dominika Kapinosa

26.11.2021 Kategoria: Edukacja

W dniach 19-20 listopada br. w Krakowie odbył się XII Krakowski Konkurs Młodych Organistów. Dominik Kapinos z II LO w Mielcu zdobył wyróżnienie, wykonując utwory J. S. Bacha, Ch. M. Widora i A. Guilmanta.

Dominik jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu w klasie organów mgr Agnieszki Kramarz. W konkursie wzięło udział ponad 40 najlepszych organistów z całej Polski.

Jury pracowało w składzie: przewodnicząca - prof. dr hab. Elżbieta Karolak (Akademia Muzyczna w Poznaniu), prof. dr hab. Władysław Szymański (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. dr hab. Dariusz Bąkowski-Kois (Akademia Muzyczna w Krakowie), dr hab. Hanna Dys (Akademia Muzyczna w Gdańsku) i dr hab. Bartosz Jakubczak (Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie).

Organizatorami Konkursu są: Centrum Edukacji Artystycznej, Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna II st. im. ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Akademia Muzyczna w Krakowie.

Tekst i zdjęcia: II LO w Mielcu