Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych w mieleckim starostwie

05.06.2018 Kategoria: Inwestycje

Przy mieleckim starostwie zakończyła się kolejna ważna inwestycja. Od teraz dostęp do urzędu będzie jeszcze łatwiejszy dla osób niepełnosprawnych i starszych.

W ramach inwestycji przy siedzibie urzędu powstały: pochylnia dla osób niepełnosprawnych wraz z zadaszeniem, schody, drzwi przesuwne oraz dodatkowe pomieszczenie, z którego klienci starostwa będą mogli docierać bezpośrednio do windy. Łączny koszt prac wyniósł 115 tys. złotych i został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwotą 29,5 tys. złotych.

Warto podkreślić, że to już kolejna inwestycja na rzecz niepełnosprawnych dofinansowana przez PEFRON. W lutym ubiegłego roku do użytku została oddana winda warta 428 tys. złotych. W jej przypadku wsparcie zewnętrzne wyniosło przeszło 100 tys. złotych.