Kolejna dotacja MON dla uczniów „Elektryka”

13.12.2021 Kategoria: Edukacja

Już po raz czwarty „ Elektryk” otrzymał dotację celową z Ministerstwa Obrony Narodowej na realizację zadania polegającego na zakupie jednolitego pakietu ubiorczego ucznia CWKM w roku szkolnym 2021/22.

Dotacja została przekazana dla 27 uczniów biorących udział w V edycji programu wspierania szkół ponadpodstawowych prowadzących „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.

Na podstawie umowy podpisanej przez dyrektor Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – gen. bryg. Artura Dębczaka oraz przedstawicieli Powiatu Mieleckiego w osobach: Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, Wicestarosty Powiatu Mieleckieg Andrzeja Bryły i Skarbnika Powiatu Ireny Turek, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu otrzymał dotację celową w wysokości 80% tj. kwotę 28 512,00 zł.

W realizacji zadania partycypował Powiat Mielecki, przeznaczając na ten cel dofinansowanie w wysokości 20 % kosztów ogólnych tj. kwotę 7 128,00 zł.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł: 35 640,00 zł. Koszt zakupu jednego pakietu indywidualnego umundurowania ucznia to kwota: 1320,00 zł.

Wsparcie finansowe otrzymane z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Powiatu Mieleckiego umożliwiło szkole prowadzącej kształcenie wojskowych klas mundurowych wyposażenie kolejnej klasy uczniów w najnowszy i zunifikowany rodzaj umundurowania przeznaczony dla uczniów CWKM i OPW.

W skład pakietu wchodzą:
1. Bluza i spodnie ubioru mundurowego wg. wymagań technicznych MON
2. Koszulka t-shrit w kolorze zielonym ( 2 szt)
3. Beret granatowy z orzełkiem
4. Zastaw oznak regulaminowych