Klasa z patronatem Politechniki Rzeszowskiej

21.02.2023 Kategoria: Edukacja

Dyrektor II LO w Mielcu Zbigniew Rzeźnik oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. Piotr Koszelnik podpisali porozumienie, na mocy którego Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym klasy o profilu matematyczno-fizycznym. W spotkaniu uczestniczyli również Dziekan Wydziału MiFS dr hab. Czesław Jasiukiewicz, prof. PRz oraz Pani Elżbieta Gmyrek.

W ramach patronatu pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej będą sprawować opiekę merytoryczną nad uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu uzdolnionymi w zakresie matematyki lub fizyki.

Oficjalne podpisanie umowy było zwieńczeniem współpracy rozpoczętej w ubiegłym semestrze, w ramach której uczniowie szkoły skorzystali już z wielu atrakcyjnych wykładów i warsztatów dotyczących matematyki oraz fizyki, a także mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia badań w laboratorium fizycznym. Kolejne takie spotkania zaplanowano już na marzec!

Informacja i zdjęcia: II LO w Mielcu