Klasa wojskowa z Elektryka na uroczystości w Książnicach

12.06.2018 Kategoria: Edukacja

W niedzielne popołudnie 10 czerwca 2018 r. w Książnicach k/Mielca, odbyła się podniosła uroczystość odsłonięcia kamienia pamięci i posadzenia dębu niepodległości por. Jana Hajca (1891-1916) urodzonego w tej miejscowości ,,wybitnie ideowego, walecznego i zasłużonego oficera 5 p.p. Legionów” .

Uroczystość rozpoczęła msza św. w ceremoniale wojskowym w kościele pw. Jana Chrzciciela w Książnicach, a następnie uroczyście odsłonięto kamień pamięci por. Jana Hajca i zasadzono dąb niepodległości w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą ojczyznę. Apel Pamięci poprowadzili i salwę honorową wykonali żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. W uroczystości udział wzięli lokalni mieszkańcy (m.in. uczniowie szkoły podstawowej wykonali montaż słowno-muzyczny) , samorządowcy gminy Mielec, wojskowi, harcerze, Związek Strzelecki ,,Strzelec”, poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz grupa rekonstrukcyjna im. Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel”.

Wśród nich była delegacja Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu – poczet sztandarowy klasy 1A technikum elektronicznego z wychowawcą Romanem Gruszeckim. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobrynina.

Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki