Józef Więcław odchodzi ze szpitala

27.04.2020 Kategoria: Informacje

Starostwo Powiatowe w Mielcu potwierdza, że z dniem 30 kwietnia Józef Więcław, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego przestanie pełnić swoją funkcję.

Rozwiązanie umowy następuje na wniosek dyrektora, który złożył swoją rezygnację w dniu 31 marca bieżącego roku.
Rezygnacja Dyrektora wynika z przyczyn, o których Dyrektor nie chciałby informować szerszej opinii publicznej. Ze zrozumiałych względów mieleckie Starosto również nie będzie ich upubliczniać.

Zarząd Powiatu przychylając się do decyzji Dyrektora, wyraża mu podziękowanie za zaangażowanie w realizację planu naprawczego, obecnie przyćmionego sytuacją epidemiologiczną, który nadal ma szanse na wyjście lecznicy z zapaści, w jakiej się znalazła po 2018 roku.

Obowiązki Dyrektora J. Więcława przejmie jego dotychczasowy zastępca ds. ekonomicznych - Zbigniew Torbus.

mp