Jarmark świąteczny: będą zmiany w organizacji ruchu

08.12.2021 Kategoria: Informacje

W związku z organizacją „Powiatowego Jarmarku Świątecznego” w najbliższy weekend (11-13 grudnia) czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie mieleckiej Starówki. Zmianie ulegnie także część kursów mieleckich MKS-ów.

Ulica Rynek w Mielcu zostanie wyłączona z ruchu od 11 grudnia (sobota) od godz. 12:00 do 13 grudnia (poniedziałek) do godz. 7:00. Ograniczenia ruchu będą dotyczyć połączeń na styku ulic Mickiewicza i Kościuszki oraz Legionów i Kilińskiego.

W związku z ograniczeniem ruchu, zmianie ulegną trasy mieleckich MKS-ów. Od 11 grudnia od godz. 14:00 (sobota) do 13 grudnia do godz. 6:00 (poniedziałek), nastąpi wyłączenie z ruchu Rynku Starego Miasta, w tym przystanków: Rynek 01 i Rynek 02. Odjazdy autobusów będą się odbywały z przystanków przy ul. Staszica (w obie strony) i ul. Obrońców Pokoju (tylko w stronę ul. Staszica). Linia nr 5 będzie kursowała dotychczasową trasą, z pominięciem wjazdu na Rynek. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie umieszczony na przystankach.

Przypominamy, że Powiatowy Jarmark Świąteczny obejmie również miejsca parkingowe wokół mieleckiego Rynku. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Starówki o przeparkowanie pojazdów i pozostawienie miejsc do dyspozycji organizatora w okresie od 11 grudnia (sobota) od godz. 12:00 do 13 grudnia (poniedziałek) do godz. 7:00.