Informacja dotycząca budowy ciągu pieszo-rowerowego w Chorzelowie

06.05.2019 Kategoria: Inwestycje

Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1 985R (nowy Nr 1 161R) relacji Tuszów Narodowy – Chorzelów – Mielec w m. Chorzelów” ubiegające się o dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej zostało przesunięte z listy podstawowej na listę rezerwową. W związku z powyższym, zadanie zostanie zrealizowane w ograniczonym zakresie.

Przypomnijmy. W pierwotnym zakresie zadanie miało objąć budowę nakładki asfaltowej na jezdni oraz przebudowę chodnika na ścieżkę pieszo-rowerową na łącznej długości ponad 1,6 km.

Wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej został złożony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu jeszcze w ubiegłym roku. Eksperci ocenili go wysoko, a sama inwestycja znajdowała się na liście podstawowej zadań zatwierdzonych do dofinansowania. Początkiem bieżącego roku Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił i rozstrzygnął przetarg na realizację zadania.

W dniu 18 kwietnia br. samorząd Powiatu Mieleckiego otrzymał informację o wykreśleniu zadania z listy podstawowej i przeniesieniu go na odległe miejsce na liście rezerwowej. – Nie są znane powody decyzji rządu dotyczącej przeniesienia zadania z listy podstawowej na rezerwową – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.  – W zaistniałej sytuacji Powiat Mielecki będzie zmuszony do ograniczenia zakresu planowanej inwestycji. Ciąg pieszo-rowerowy zostanie wybudowany na krótszym odcinku, niż pierwotnie zakładano – dodaje.

Środki na realizację tej części inwestycji będą pochodzić z wkładu gminy Mielec oraz Powiatu Mieleckiego. Oba samorządy przeznaczą na ten cel po 250 tys. złotych.