Informacja dla organizacji pozarządowych

05.02.2019 Kategoria: Informacje

Szukasz wsparcia dla stowarzyszenia, fundacji lub poszukujesz środków na działalność społeczną? Masz pomysł lub potrzebujesz pomocy w prowadzeniu organizacji? A może znasz kogoś, kto chce założyć nową organizację i potrzebuje wsparcia?

Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) oferuje bezpłatne wsparcie w zakresie:

• pisania wniosków o granty i startowaniu w konkursach,
• założenia i/lub prowadzenia organizacji, fundacji lub stowarzyszenia, a nawet spółdzielni socjalnej czy spółki non-profit,
• poszukiwania pieniędzy, partnerów i sposobów na działalność Twojej organizacji,
• nawiązania relacji ze środowiskiem lokalnym: z innymi organizacjami, z samorządem, biznesem i mediami,
• opracowania strategii rozwoju Twojej organizacji, analizy potencjałów, stworzenia programów: wolontariatu, fundraisingu, marketingowego, zaangażowania członków stowarzyszenia i innych planówdziałania,
• zdobywania nowej wiedzy na temat aktualnych podstaw prawnych w działaniu Twojej organizacji, przepisów prawa w zakresie księgowości i obowiązków sprawozdawczych oraz innych tematów, którymi jesteś zainteresowany/a
• udostępnienia miejsce na spotkania i do pracy, sprzęt biurowy oraz dostęp do Internetu.

Udział w każdej formie wsparcia jest bezpłatny!

Projekt „Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ROWES – szansą rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie II” jest realizowany przez Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w okresie od 1.01.2017 r. do 31.12.2019 r.

Więcej informacji na stronie www.wsparcie.es

Dzwoń, pisz, umów się na spotkanie
Kinga Bielec, animatorka - tel. 519 439 831
Klaudia Lenart, animatorka – tel. 519 432 831

Biuro projektu oraz Inkubator dla podmiotów ekonomii społecznej mieści się przy ul. Obrońców Pokoju 3 w Mielcu.