II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Elektryku

04.01.2019 Kategoria: Edukacja

20 grudnia 2018r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbył się II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miał on formę konkursu, a jego ideę zawierało przesłanie „Śpiewajcie i grajcie mu......”.

Impreza miała bardzo uroczystą oprawę i charakter. W tym dniu aula przybrała świąteczny wystrój. Piękne dekoracje i prezentacja multimedialna tworzyły wyjątkowy nastrój, podkreślający atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Występy uczestników przeplatane były krótkim montażem słownym, przygotowanym przez uczennice klasy IVE. Dziewczęta przypomniały rolę i znaczenie oraz tradycje świąt. Recytowano okolicznościowe wiersze, a przede wszystkim zebrani mogli wysłuchać kilka znanych i popularnych kolęd oraz pastorałek.

Najważniejszym punktem programu był konkurs kolęd. Mogły w nim wziąć udział całe klasy, zespoły lub soliści. Osoby chętne zgłaszały się do organizatorek imprezy. W konkursie uczestniczyli: Wiktoria Mikołajczyk z klasą III D, Klasa II E, II c , II m, I m oraz Weronika Kizior, Dominika Twaróg, Patrycja Deszcz , Alicja Krawiec, Mateusz Dziekan, Laura Leśniak oraz Bożena Pasek i Izabela Trojnacka z COND w Skopaniu
Występy uczestników oceniało jury w składzie: Dyrektor Janusz Kotarba – przewodniczący,  panie: Dorota Targosz, Wioletta Pezda  Małgorzata Byrska oraz przedstawiciel  młodzieży: Patryk Gomułka.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodne utwory, a wśród nich m. in.: Gdy śliczna panna, Kolęda dla nieobecnych,  Bóg się rodzi,  Gdy śliczna panna,  Przybieżeli do Betlejem,  Lulajże Jezuniu, ,  Mario czy już wiesz,  Nie było miejsca , W płatkach śniegu, Jezu malusieńki, Gore gwiazda Jezusowi,  Gdy się Chrystus rodzi, Te nasze Święta..

Każdy wykonawca nagradzany był gromkimi brawami przez zgromadzoną w auli publiczność. Wszystkie konkursowe występy prezentowały bardzo wysokim poziom i jury miało spore problemy z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych obradach ogłoszono werdykt:

W kategorii soliści:
I miejsce zajęła - Wiktoria Mikołajczyk z kl. III D
II miejsce zajęła  - Weronika Kizior  z klasy IV A
III miejsce zajęła Dominika Twaróg z klasy IV E

W kategorii  chór:
I miejsce zajęli uczniowie  klasy II c
II miejsce zajęły - uczennice klasy I M
III miejsce zajęli  uczniowie klasy II e

Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla:
Laury Leśniak i Dominiki Twaróg z klasy IVE
Izabeli Trojnacjkiej z COND w Skopaniu

Nagrodę publiczności otrzymała: Weronika Kizior z klasy IV A

Dziękując za przygotowanie i udział w koncercie uczniom i nauczycielom, p.o. Dyrektor szkoły Janusz Kotarba złożył zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne. Życzenia złożył również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Dawid Wilk.

Pomysłodawczyniami uroczystości były nauczycielki: Iwona Żola i  Elżbieta Bąk we współpracy z Małgorzatą Byrską i Eweliną Jaroń-Miotła.