I Olimpiada Języka Angielskiego „Master of English”

11.04.2022 Kategoria: Patronat

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu było gospodarzem I Olimpiady Języka Angielskiego „Master of English” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca. Prestiżowy konkurs odbył się 6 kwietnia 2022 roku i zgromadził 8 szkół średnich z terenu Mielca i powiatu mieleckiego.

Wicedyrektor I LO w Mielcu, Monika Cisło, powitała uczniów i ich opiekunów oraz wygłosiła słowo wstępne. Natomiast uczniowie I LO w Mielcu, Izabela Samołyk (skrzypce) i Szymon Maziarz (fortepian), brawurowo wykonali utwory z repertuaru Adele „Someone like you” i Carlosa Gardela „Por una cabeza”, tworząc subtelne tło i wyszukany klimat zawodów.

Następnie dr Marek Paduch, nauczyciel I LO, przeprowadził wykład popularno-naukowy nt. „English as a modern lingua franca” („Język angielski jako współczesny lingua franca”), akcentując niepodważalne znaczenie języka angielskiego we współczesnym świecie i akcentując jego dwie główne funkcje: komunikatywną i kognitywną.

Po części oficjalnej, uczniowie przystąpili do pisemnego testu konkursowego, zaś nauczyciele wzięli udział w „językowym” spotkaniu integracyjnym. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce w Dniu Otwartym I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu w dniu 29 kwietnia.

Opiekę merytoryczną nad organizacją i przebiegiem Olimpiady sprawowali nauczyciele języka angielskiego I LO w Mielcu, Joanna Pieróg, Elżbieta Żelazko i Marek Paduch.

ar
Informacja I LO