Gospodarze wygrali eliminacje!

17.10.2022 Kategoria: Patronat

Drużyna reprezentująca klasę wojskową z Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu zajęła pierwsze miejsce w przeprowadzonych dziś w tej szkole eliminacjach wojewódzkich do „Strzeleckich Mistrzostw Polski”.

Do zawodów przystąpiło 11 zespołów klas wojskowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej tj. Oddziałch Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Wojskowych Klasach Mundurowych.

Liderem klasyfikacji ogólnej okazali się gospodarze wydarzenia z mieleckiego „Elektryka”, którzy w toku rywalizacji uzbierali na swoim koncie aż 407 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca ZS SASR z Trzcinicy (383 pkt.), a trzecie – ZSL Leżajsk (250 pkt.). W zawodach udział wzięli ponadto uczniowie ze szkół: LO Nowy Żmigród, ZSZ Pustków-Osiedle, LO Jedlicze, BZSZ Ustrzyki Dolne, ZS Nr 2 Łańcut, RCEZ Nisko, ZS Nr 1 Stalowa Wola i LO Dynów.

Gratulacje na ręce wszystkich uczestników zawodów złożyli przedstawiciele samorządu powiatowego, którzy objęli wydarzenie swoim honorowym patronatem: starosta Stanisław Lonczak i wicestarosta Andrzej Bryła.

- Myślę, że dzisiejsze wydarzenie dla wielu z Was było ważnym etapem w drodze do żołnierskiej kariery zawodowej. Dziękuję, że odpowiedzieliście na zaproszenie do udziału w eliminacjach i przyjechaliście właśnie do Mielca, by sprawdzić swoje umiejętności - zwrócił się do ucestników eliminacji starosta mielecki Stanisław Lonczak. I dodał: - Serdecznie gratuluję wszystkim drużynom, a w szczególności zwycięskiej grupie z Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego. Będę mocno trzymał kciuki za to, by Wasze wyniki w etapie krajowym były równie dobre!

Wojewódzkie eliminacje zorganizowali: Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu oraz ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu. Zawody objęte zostały honorowymi patronatami Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Mieleckiego. Patronom, za pomoc i wsparcie w organizacji wydarzenia oraz codzienne wspieranie funkcjonowania klas wojskowych, podziękował osobiście płk Paweł Wójcik, szef Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.