Gala boksu na 10-lecie MUKS „Iryda” Mielec

13.11.2019 Kategoria: Sport

Z okazji okrągłego jubileuszu działalności MUKS „Iryda” Mielec w Zespole Szkół Technicznych odbyła się Gala Boksu Olimpijskiego. Laureatom bokserskich pojedynków oraz ich organizatorom pogratulował starosta Stanisław Lonczak.

Międzynarodowa Gala Boksu Olimpijskiego zgromadziła w sobotę, 10 listopada, kilkanaście klubów bokserskich – nie tylko z całej południowo-wschodniej Polski, ale także z Ukrainy i Węgier. Na bokserskim ringu w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu walki stoczyło łącznie około 60 pięściarzy, starciom tym przyglądały się natomiast setki osób zgromadzonych na widowni.

Świętującą jubileusz 10-lecia „Irydę” reprezentowało ośmiu zawodników: Damian Strąk, Oliwia Wiciejowska, Filip Dusza, Kryspin Marzec, Adrian Nawrot, Rafał Kopeć, Alan Stanos oraz Paweł Róg.

Gośćmi specjalnymi na gali byli Szymon Bajor – polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej i były mistrz PLMMA oraz Krystian Blezień – pochodzący z Podkarpacia zawodowy zawodnik MMA. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów także znani w pięściarskim świecie: Tobiasz Zarzeczny, Michał Akoto-Ampaw, Gabriel Blezień oraz Natalia Rok.

Zdjęcia: Tygodnik Regionalny Korso