Mieleccy funkcjonariusze świętowali

23.07.2018 Kategoria: Informacje

Kilkadziesiąt awansów zawodowych, do tego cała masa liczba życzeń i gratulacji – tak wyglądało tegoroczne Święto Policji. Funkcjonariusze spotkali się w Samorządowym Centrum Kultury w poniedziałek, 23 lipca.

Uroczystości otworzył Komendant Powiatowy Policji nadkom. Jacek Juwa, który podziękował funkcjonariuszom za ich niełatwą służbę, a także wyraził wdzięczność wobec instytucji i samorządów współpracujących z policją. Podobne podziękowania – względem Starostwa Powiatowego w Mielcu – przekazał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek. – Współpraca między powiatem a jednostką policji układa się tu wzorowo. Z całą pewnością może być przykładem dla innych samorządów i komend policji w naszym województwie – mówił.

Również Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła złożył zastępcy komendanta podziękowania za wsparcie z rządowego Programu Modernizacji Policji, które pozwoliło dofinansować zakup nowego radiowozu dla mieleckiej komendy. – Dziękuję za to, że bardzo dobrze współpracujemy, a nasze słowa przeradzają się w czyny. To dobrej jakości wyposażenie, w tym radiowozy, jest potrzebne policjantom do pracy i do tego, by mogli dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreślał starosta.

W swoim przemówieniu zwracał się przede wszystkim do funkcjonariuszy, życząc im pomyślności w życiu prywatnym i sukcesów w pracy. – Dziękuję wam za to, że jesteście i pracujecie wtedy, kiedy my śpimy i odpoczywamy, za to, że każdego dnia troszczycie się o bezpieczeństwo naszego miasta i powiatu – przekazał starosta, dodając, że wyrazem wdzięczności za trud i wysiłek wkładany w wykonywanie obowiązków będzie nadanie mieleckiej komendzie sztandaru ufundowanego przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. – Już dziś zapraszam Państwa na tę wyjątkową uroczystość wręczenie sztandaru. Odbędzie się ona 21 września br. – podkreślił.

Póki co funkcjonariuszom wręczono awanse zawodowe. W sumie na wyższe stanowiska mianowano kilkadziesiąt osób.

Podczas uroczystości wręczono także dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w powiatowym etapie plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny. Z rąk insp. Tadeusza Szymanka wyróżnienie odebrał st. sierż. Krystian Dobosz.