FIO: 480 tys. złotych na działania lokalne w 2019 roku

18.02.2019 Kategoria: Informacje

19 lutego w Mielcu odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone konkursowi grantów pod nazwą „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019”.

Konkurs jest organizowany przez 4 organizacje pozarządowe z województwa podkarpackiego:  Fundację Fundusz Lokalny SMK, Lokalną Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie Lokalną Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja”, Fundację Przestrzeń Lokalna.

Realizacja Konkursu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach Konkursu w roku 2019 planujemy przeznaczyć 350.000,00 PLN na mikrodotacje – inicjatywy lokalne z terenu woj. podkarpackiego.  Granty będą przyznawane w kwocie do 5.000,00 PLN.  Nabór wniosków do Konkursu rozpoczął się  z dniem 1 lutego i potrwa do dnia 28 lutego 2019 r., do godz. 16:00.

Mikrodotację można pozyskać na działania mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. O grant mogą ubiegać się:

• młode organizacje pozarządowe (które prowadzą swoją działalność nie dłużej niż  30 miesięcy na dzień złożenia wniosku),

• grupy nieformalne i samopomocowe (3 osobowe), które swoje wnioski do Konkursu mogą składać za pośrednictwem Patrona (organizacji użyczającej osobowości prawnej).

Okres realizacji projektów – od 15 kwietnia do 30 listopada 2019 r. Poza dotacjami wnioskodawcy otrzymają wsparcie  szkoleniowo – doradcze oraz  promocję lokalnych inicjatyw.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w następujących terminach:

18 lutego (poniedziałek), o godz. 16:00 Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli (sala narad),

19 lutego (wtorek), o godz. 16:30 Mielec, ul. Sękowskiego 1 (budynek Sokolni - PTG Sokół),

20 lutego (środa), o godz. 16:00 Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu (sala narad),

21 lutego (czwartek), o godz. 16:30 Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej (sala narad),

22 lutego (piątek), o godz. 17:00 Starostwo Powiatowe w Ropczycach (sala narad)

Spotkania poprowadzi Sebastian Nabrzeski – Koordynator z ramienia Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Kontakt: tel. 663 122 098, e-mail: snabrzeski@gmail.com

Obszar działania Fundacji Fundusz Lokalny SMK to powiaty: stalowowolski, tarnobrzeski, mielecki, kolbuszowski i ropczycko-sędziszowski.

Więcej informacji na stronie: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl . Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach!

Informacja: FIO