Finał z dopingiem mistrza siatkówki

27.05.2024 Kategoria: Sport

Ogromną niespodziankę sprawił Rafał Buszek zjawiając się na Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt w Mielcu.

Mistrz Świata z 2014 roku rozdawał dziesiątki zdjęć i autografów. Wraz ze Starostą Powiatu Mieleckiego Kazimierzem Gackiem i Prezydentem Miasta Mielca Radosławem Swółem bacznie obserwował poczynania młodych siatkarek z Podkarpacia.

Finał odbył się w Szkole Podstawowej Nr 6 w Mielcu, gdzie o medale walczyły cztery najlepsze drużyny z województwa. Rozegrano cztery mecze -  wszystkie zakończyły się po tie breaku.

W pierwszym pojedynku siatkarki z SP Nr 33 Rzeszów wygrały z SP Nr 2 Nowa Dęba, a gospodynie turnieju z obrończyniami mistrzowskiego tytułu zawodniczkami z Dukli. Te ostatnie po porażce w I meczu zrehabilitowały się w kolejnym wygrywając z ekipą Nowej Dęby i zdobywając brązowe medale. W ścisłym finale mielczanki wygrały z drużyną Rzeszowa i uzyskała prawo startu w finale krajowym, który odbędzie się za 2 tygodnie w Głuchołazach.

Kolejność drużyn w finale:

SP Nr 6 Mielec
SP Nr 33 Rzeszów