FINAŁ XXVIII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej

19.12.2018 Kategoria: Kultura

Na co dzień uczą się w różnych klasach pod kierunkiem różnych nauczycieli. Na potrzeby wyzwań artystycznych tworzą zgrany, wzajemnie wspierający się team;  artyści – humaniści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu 14 grudnia w Sędziszowie Małopolskim stanowili najliczniejszą szkolną grupę (wśród 55 uczestników) prezentującą się w Finale  XXVIII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej i pięknie wynikami potwierdzili prawdziwie profesjonalne przygotowanie.

W kategorii RECYTACJA I miejsce, recytując wiersz Bolesława Leśmiana pt. „Szewczyk”,  zajęła Aleksandra Kościelna (uczennica klasy III D).W kategorii PIOSENKA III miejsce wyśpiewała swoją interpretacją piosenki „Nikt Cię nie kocha tak jak ja” (komp. Martin Volverde) Sylwia Pisarczyk (uczennica klasy II E), a WYRÓŻNIENIA za wokalne interpretacje otrzymały: Anna Mądziel (uczennica klasy II E wykonywała piosenkę „Zamiast” – komp. Włodzimierz Korcz) oraz Maria Miś (uczennica klasy I D zaśpiewała piosenkę „Nie wie nikt” – komp. Monika Urlik).

W Sędziszowie Małopolskim, oprócz nagrodzonych, na scenie rywalizowali: Jakub Wesołowski, Kinga Chrobak (na fortepianie akompaniowała jej Julia Siry) oraz zespół Ignis Dei (w składzie: Aleksandra Skowron, Adam Gawryś, Natalia Grzesik, Krystian Kopeć, Damian Sadko i Jakub Wesołowski).