Finał Dyktanda Walentynkowego

04.03.2020 Kategoria: Edukacja

27 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się finał Dyktanda Walentynkowego, do którego eliminacje odbyły się w Dzień Zakochanych. Do ostatecznych rozgrywek dostało się siedmiu uczniów, najlepiej znających zasady polskiej pisowni.

Finalistami zostali: Małgorzata Czajkowska ( ITBp), Weronika Czapiga (ITCp), Julia Garncarz (ITCp), Michał Kalita (ITA), Izabela Sroczyńska (ITB), Kardyś Katarzyna (ITB), Sebastian Dereń (IIITA). Finał dyktanda składał się z siedmiu konkurencji. W pierwszej uczniowie musieli wykazać się znajomością najsłynniejszych par z literatury polskiej i światowej. W drugiej musieli ułożyć związki frazeologiczne ze słowem „miłość”i „kochać”, natomiast trzecim zadaniem było piękne czytanie trudnych tekstów, czwartym poleceniem było napisanie życzeń walentynkowych. W pozostałych konkurencjach uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych i poprawnie zapisać podane wyrazy.

Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kardyś, na drugim uplasowała się Weronika Czapiga, a trzecią lokatę zajął Sebastian Dereń. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy walentynkowe upominki. Nad sprawnym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury w składzie: przewodniczący: dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, ekspertami były nauczycielki polonistki: Grażyna Paduch i Anna Wilk, a także przewodniczący SU Bartłomiej Krukurka. Finał Dyktanda Walentynkowego poprowadziła nauczycielka języka polskiego Jadwiga Stala – Dudek.

Projekty dyplomów wykonała nauczycielka historii pani Iwona Kopera. Pomysłodawczynią wielu konkurencji była pani Bogumiła Starzyk. Pomoc w organizacji wykazały uczennice: Justyna Stan, Patrycja Kotowicz i Karolina Pazdro.

Inf: Jadwiga Stala - Dudek, ZSB w Mielcu