Filtruj wiadomości

Mistrzostwa Pierogowe świętowały jubileusz 15-lecia

Góreckie Stowarzyszenie Kobiet Victoria już po raz piętnasty zorganizowało Mistrzostwa Pierogowe. Impreza, jak co roku, przyciągnęła tłumy.

Mielec uczcił Święto Ziemniaka

Zdrowa, wytwarzana lokalnie żywność i unikalne rękodzieło – to wszystko znaleźć można było wczoraj, na placu Armii Krajowej w Mielcu, podczas jarmarku objętego honorowym patronatem starosty Stanisława Lonczaka.

W Radomyślu Wielkim pożegnano lato

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w sobotę, 23 września, w Radomyślu Wielkim odbyła się impreza pn. „Pożegnanie lata z Moto Lewart”.

I Fiesta Balonowa w Wadowicach Górnych

Już w przyszły weekend na wadowickim niebie rozegrane zostaną zawody balonowe. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Na pożegnanie lata... o bezpieczeństwie!

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka już w najbliższą sobotę, 23 września, odbędzie się impreza pn. „Pożegnanie lata z Moto Lewart”.

Budowa ronda w Woli Mieleckiej

Rondo ma zastąpić niebezpieczne skrzyżowanie, na których wielokrotnie dochodziło do wielu wypadków.

4 mln PLN od rządu

Powiat Mielecki otrzyma kolejne wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych kierowanego do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Pod naszym patronatem: mieleckie Święto Ziemniaka

24 września w Mielcu odbędzie się III Jarmark Żywności Wysokiej Jakości i Rękodzieła Regionalnego. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Przed pierwszym dzwonkiem 2023/2024

Koniec wakacji to czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Swoje przybory i książki kompletują uczniowie, tymczasem w szkołach dobiegają końca remonty i prace porządkowe.

Wyruszyli w 380-kilometrową trasę

Stowarzyszenie „Trasy Rowerowe Mielec” zabiega o utworzenie rowerowego „Szlaku Puszczy Sandomierskiej”. Rowerzyści udokumentują trasę podczas pięciodniowej wyprawy, w którą wyruszyli dziś o poranku.

18.08.2023

75 lat Klubu LKS Sokół Malinie

Klub LKS Sokół Malinie w weekend świętować będzie 75-lecie istnienia. Uroczyste obchody tej rocznicy objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

18.08.2023

Inwestycje

To kluczowe inwestycje dla tej części powiatu!

Zarząd Powiatu Mieleckiego podejmuje szereg działań, których celem jest usprawnienie ruchu na drogach powiatowych ulokowanych na trasie Mielec – Tarnobrzeg.