Filtruj wiadomości

06.07.2021

Rowerami po mieleckich lasach

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w niedzielę, 4 lipca, odbył się jubileuszowy, dziesiąty Leśny Minirajd Rowerowy.

05.07.2021

IRYDA wróciła do Mielca!

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w spotkaniu, podczas którego Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła zaprezentowała Irydę – mającą wznieść się w powietrze po kilkunastoletniej przerwie.

05.07.2021

Inwestycje

Z myślą o niepełnosprawnych: ważne inwestycje w PZPSW

W ramach projektu „Kompleksowa Przebudowa Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczych w Mielcu” w placówce wykonane zostaną dwie ważne inwestycje.

02.07.2021

Inwestycje

Nowe miejsca postojowe i chodnik

Powiat Mielecki zrealizuje prace drogowe w Czajkowej, w obrębie drogi powiatowej Nr 1 139R relacji Grochowe I – Sarnów.

02.07.2021

Powiat Mielecki na półmetku kadencji

O tym co już udało się zrobić, a co pozostaje nadal w sferze planów, rozmawiali: Tomasz Łępa z Radia Leliwa i Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.

Inwestycje

Ekonomik będzie miał nowy dach

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą pokrycia i konstrukcji dachu w zabytkowej części Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu i Kaplicy pw. Świętego Stanisława Kostki.

Dotacje dla ośmiu spółek wodnych

W dniu 29 czerwca 2021 roku Zarząd Powiatu Mieleckiego podjął Uchwałę Nr 145/893/2021 w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu Powiatu Mieleckiego na finansowanie lub dofinansowanie działań statutowych spółek wodnych w 2021 roku.

30.06.2021

Odwiedziny wracają do mieleckiego szpitala

Mielecki szpital przywrócił możliwość odwiedzin u pacjentów niezakażonych SARS-CoV-2. Poznaj szczegółowe zasady!

30.06.2021

Elektryczna hulajnoga, rowery i inne cenne nagrody czekają na Was!

Przypominamy: trwają zapisy na III Rundkę Rowerową z Powiatem Mieleckim. Na mecie tego wydarzenia rozlosujemy dla Was kilkanaście fantastycznych nagród.

28.06.2021

Leśny minirajd rowerowy pod naszym patronatem!

Już 4 lipca odbędzie się X edycja największej i najpopularniejszej imprezy rowerowej w Mielcu i okolicach. Już dziś możesz zgłosić swój udział!

Dobra wiadomość dla cyklistów

Pod patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w Mielcu została oddana do użytku rowerzystów kolejna ścieżka rowerowa typu single track.

Ostatnie dni głosowania na Drzewo Roku 2021

Jeszcze tylko do końca czerwca do północy można oddawać głosy w konkursie Drzewo Roku 2021. W tegorocznym plebiscycie bierze udział 16 drzew z całej Polski.