Filtruj wiadomości

ZSE innowatorem branżowej przedsiębiorczości

W dobie koronawirusa, kiedy cały proces nauczania prowadzony jest zdalnie, również praktyki zawodowe można realizować z wykorzystaniem wirtualnych przedsiębiorstw czy symulacji.

Gratulujemy laureatce eliminacji krajowych!

Natalia Tylutka, uczennica technikum hotelarskiego w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, została laureatką eliminacji krajowych w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego.

Koronawirus

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować dwa metry odstępu od innych.

Wirtualne Targi Edukacyjne

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana „Ekonomik.Mielec” w Mielcu zapraszają do udziału w XV Targach Edukacyjnych w formie wirtualnej.

Kolejny etap znoszenia ograniczeń

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni.

Technik robotyki - pierwszy taki kierunek w Polsce

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 8 maja 2020 roku od najbliższego roku szkolnego, jako pierwsi w kraju, w Mielcu kształcić się będą przyszli technicy robotyki!

11.05.2020

Rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu „Essay Expert 2020”

I Powiatowy Konkurs na Esej w Języku Angielskim „Essay Expert 2020” , ogłoszony przez dyrekcję Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, został rozstrzygnięty.

4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem.

Uczniowie „Elektryka” wygrali w konkursie „Postaw na słońce”

Uczniowie "Elektryka" tworzący grupę projektową „Elektro-Helios” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na słońce”, który organizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Szkoły zamknięte do 24 maja

Zamknięcie szkół przedłużono do 24 maja, terminy matur i egzaminów ósmoklasisty ustalono zaś na terminy czerwcowe - to wsze informacje związane z zapobieganiem koronawirusowi.

Koronawirus

Przed nami jeszcze trzy etapy znoszenia ograniczeń

20 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap znoszenia ograniczeń związanych z zapobieganiem COVID-19. Kolejne trzy wdrażane będą stopniowo, w zależności od dynamiki wzrostu zachorowań.

Koronawirus

Zmiany w godzinach dla seniorów

Od dziś, tj. 20 kwietnia, godziny dla seniorów obowiązują tylko w dni robocze. Ich czas trwania nie zmienia się – bezpieczne zakupy seniorzy nadal mogą wykonywać między godziną 10 a 12.