Filtruj wiadomości

Michał Szpak gwiazdą Powiatowego Powitania Lata!

Już 20 czerwca Starostwo Powiatowe w Mielcu zorganizuje kolejną edycję Powiatowego Powitania Lata. Główny koncert na tym wydarzeniu zagra Michał Szpak.

Znamy termin kolejnej edycji Powitania Lata!

Przed nami kolejna edycja Powiatowego Powitania Lata. Rozpoczęliśmy już przygotowania do organizacji tego największego, plenerowego wydarzenia 2020 roku.

Zawalczą o tytuł „Mistrzów Podkarpacia” w karate

W sobotę, 29 lutego, w Mielcu odbędą się Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta mielecki Stanisław Lonczak.

O życiu i twórczości Beksińskiego

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak objął honorowym patronatem siódmą edycję Międzyszkolnego Konkursu „Czytamy dzieło sztuki”. Wydarzenie zorganizuje Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

XIII edycja Zimowej Szkoły Pierwszej Pomocy w ZST

W drugim tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano dla młodzieży zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży.

Elektryk z nagrodą w konkursie „Projektanci edukacji”

Projekt edukacyjny zrealizowany przez klasę 4A technikum elektronicznego z ZS im. prof. Groszkowskiego zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Gala sportu 2020

Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców powiatu mieleckiego, których wyłoniło głosowanie czytelników Tygodnika Korso, a także głosowanie specjalnego jury składającego się z dziennikarzy, samorządowców i działaczy sportowych.

ERASMUS + w Ekonomiku

Zakończony niedawno rok 2019 dał 36-ciu uczniom Ekonomika szansę wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu unijnego Erasmus +.

Najlepsi sportowcy zostaną nagrodzeni

Już 24 stycznia odbędzie się finał kolejnego plebiscytu wyłaniającego Sportowca Roku Tygodnika Regionalnego Korso. Wydarzeniu patronuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Debaty Oksfordzkie w ZSB

W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w roku szkolnym 2019/2020 realizowane jest przedsięwzięcie Debaty Oksfordzkie. Szesnastu uczniów przystąpiło do programu.

Elektryk dla niewidomych i niedowidzących

17 stycznia br. w ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu zorganizowano warsztaty fryzjersko- kosmetyczne pod hasłem „Świat otwarty dla niewidomych i niedowidzących - Fryzura na święta”.

Sesja poświęcona Gustawowi Herlingowi – Grudzińskiemu

II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu uczciło 100-lecie urodzin autora "Innego świata". Konferencja poświęcona Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu odbyła się 16 grudnia.