Filtruj wiadomości

Dziękujemy ratownikom medycznym!

W Dniu Ratownictwa Medycznego składamy najlepsze życzenia Ratownikom Medycznym oraz wszystkim Pracownikom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Przeprowadzono kolejne opryski ASF

Oprysk został wykonany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy Powiatem Mieleckim, Powiatem Tarnobrzeskim oraz Powiatem Kolbuszowskim.

Inwestycje

Łysaków i Łysakówek będą mieć nowe chodniki

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Nr 1 151R relacji Górki - Czermin – Rzędzianowice w zakresie budowy chodnika w dwóch odcinkach.

Odeszła Anna Paprocka

W piątek 8 października w wieku 81 lat zmarła Anna Paprocka mielczanka, animatorka kultury, która słynęła ze swoich występów kabaretowych.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w ZSB

W Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Główne założenie tego święta to promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy.

Weekendowe ćwiczenia wojsk w Mielcu

W dniach 9-10 października br. w Mielcu odbędą się szkolenia pododdziałów 33 batalionu lekkiej piechoty z Dębicy.

Trzy powiatowe szkoły z dofinansowaniem

Technikum Nr 4, Technikum Nr 3 oraz Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 2 otrzymają wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

Inwestycje

Nowości w otoczeniu PZPSW

Podjazd dla niepełnosprawnych, zewnętrzna siłownia i plac zabaw – to kolejne inwestycje zrealizowane przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Maturzyści zwiedzają Muzeum Auschwitz - Birkenau

1 października 2021 roku młodzież z klas IV technikum z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzała Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau.

Młodzież z ZSB poznaje prawo karne

We ubiegłym miesiącu młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wzięła udział w cyklu spotkań przygotowanych przez Państwową Komedę Policji w Mielcu.

Olimpijczycy w II LO

5 października II LO w Mielcu gościło niezwykłe postaci sportu. O tym, jak sięgać po marzenia, uczniowie szkoły mieli okazję porozmawiać z olimpijczykami.

To lato w powiecie mieleckim było bezpieczne

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu we wtorek, 5 października, po raz kolejny obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku.