Ferie w powiecie mieleckim były bezpieczne

21.01.2021 Kategoria: Informacje

Przez cały okres ferii funkcjonariusze mieleckiej komendy dbali o bezpieczeństwo dzieci, spotykając się z nimi w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

Prowadzone działania obejmowały zarówno kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i szeroko rozumianą profilaktykę.

Funkcjonariusze patrolowali miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży, takie jak skatepark przy ulicy Jagiellończyka czy Park Leśny „Góra Cyranowska”, gdzie znajduje się tor saneczkowy.

Policjanci spotykali się z dziećmi również tam, gdzie organizowane były kilkugodzinne zajęcia świetlicowe. Spotkania odbywały się w zimowej aurze, przeważnie na wolnym powietrzu i przybierały różne formy, od pogadanek aż po tematyczne konkursy. Funkcjonariusze odwiedzili między innymi: SP nr 8 przy ulicy Tańskiego, SP nr 1 przy ulicy Kilińskiego, SP nr 3 przy ulicy Żeromskiego, SP nr 13 przy ulicy Łąkowej, SP nr 9 przy ulicy Drzewieckiego w Mielcu oraz Szkołę Podstawową w Przecławiu. Uczestnicy spotkań, którzy najaktywniej uczestniczyli w policyjnych pogadankach, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w postaci opasek odblaskowych.

Podczas ferii zimowych na terenie powiatu mieleckiego nie doszło do żadnych niebezpiecznych zdarzeń związanych z zimowym wypoczynkiem.