Elektryk w programie „Kadry dla przemysłu”

23.05.2018 Kategoria: Edukacja

Cztery spółki z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały porozumienia o współpracy ze szkołami z terenu Podkarpacia. Wśród placówek znalazł się Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu.

Program współpracy nosi nazwę „Kadry dla przemysłu”. W jego ramach firmy będą uczestniczyć w kształceniu uczniów, tak, aby w przyszłości uczynić z nich wyspecjalizowanych pracowników. Uczniowie będą mogli m.in. przyglądać się pracy w poszczególnych zakładach, a także brać udział w praktykach i stażach. Planowane jest utworzenie klas patronackich, których program nauczania współtworzony będzie z potencjalnym przyszłym pracodawcą. Współpraca ma przynieść obustronne korzyści, zapewniając firmom wyspecjalizowaną kadrę, a młodym ludziom – możliwość znalezienia zatrudnienia od razu po zakończeniu edukacji.

Program „Kadry dla przemysłu” przewiduje również organizację lekcji otwartych dla pedagogów. Ich współpraca z przedstawicielami firm ma służyć w szczególności wypracowaniu najlepszych, jak najbardziej ukierunkowanych na uczniowską praktykę metod nauczania.

Oprócz mieleckiego Elektryka, współpracę z ARP zawarły również: Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie oraz Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Podpisanie umów odbyło się na zamku w Baranowie Sandomierskim.

Zdjęcie: Radio Leliwa