"Elektryk" i ekologiczny pokaz mody

21.03.2018 Kategoria: Edukacja

Uczennice „Elektryka” po raz kolejny przekonały nas o tym, że wyjątkowe stylizacje można stworzyć ze wszystkiego. Wystarczy przyjrzeć się kreatywnym kreacjom, które powstały w ramach spotkania „Ekologia dla Każdego”.

Kreatywność jest istotną cechą i wartością samą w sobie, dzięki niej udaje się nam wygrywać i realizować pomysły oraz marzenia. Niewątpliwie bohaterki  spotkania z 13 marca 2018 roku w Zespole Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (popularny „Elektryk”) takie właśnie są. Udało się im stworzyć niepowtarzalne stylizacje z materiałów, które zostały wyprodukowane w zupełnie innym celu. Po raz kolejny można je było podziwiać w ramach spotkania „Ekologia dla Każdego”. Uczennice z klas 1B, 1D, 2E, 3E i 4C przygotowały pokaz mody ekologicznej. Wzięły w nim udział:

? -Wiktoria Światowiec, Anna Pogoda i Oliwia Woyterska z klasy 1B;
? -Julia Zielińska, Wiktoria Kwaśniewska, Aleksandra Rorat i Nicol Bec z klasy 1B;
? -Agnieszka Cisło, Dominika Surdej, Kamila Chorzępa z klasy 1B;
? -Wiktoria Janeczek, Magdalena Litwin, Julia Puła i Urszula Wachta z klasy 1B;
? -Martyna Węglarz i Natalia Trela z klasy 1D;
? -Joanna Szarek, Klaudia Dunaj i Marcelina Kubat z klasy 2E;
? -Monika Bogdan i Monika Kusek z klasy 2E;
? -Karolina Wilk, Natalia Moździerz i Daria Tylec z klasy 2E;
? -Mariola Włodarz, Natalia Strycharz i Marcelina jeż z klasy 2E;
? -Laura leśniak, Natalia Mazur i Beata Mydlarz z klasy 3E
?- Ewelina Leśniak i Dominika Twaróg z klasy 4C i 3E.

Pierwsze miejsce zdobyła kreacja prezentowana przez uczennicę Joannę Szarek z klasy 2E, drugie miejsce zostało przyznane kreacji, w której wystąpiła uczennica Mariola Włodarz również z klasy 2E. Trzecie miejsce powędrowało do uczennicy klasy 1B Juli Zielińskiej. Nagrody i dyplomy wręczał dyrektor szkoły pan Zbigniew Witek.

Należy zaznaczyć, że wszystkie kreacje powstały również dzięki zaangażowaniu w projekt i jego realizację pań Iwony Żoli, Teresy Szczepańskiej i Marzeny Roczniak.

Gościem spotkania „Ekologia dla Każdego” była kosmetyczka - pani Renata Ziółkowska, która wygłosiła interesującą prelekcję na temat sposobów pielęgnacji skóry twarzy, co jest szczególnie ważne na wiosnę.

W spotkaniu brali udział uczniowie technikum usług fryzjerskich, zasadniczej szkoły oraz szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie fryzjer.
Koordynatorem i pomysłodawcą spotkania była Marzanna Mazur – Witek.