Elektryk i Budowlanka w finale ogólnopolskiego konkursu

04.12.2018 Kategoria: Edukacja

Uczennice elektryka, Katarzyna Soja i Żaneta Skoczylas oraz uczennice ZSB Izabela Skucińska i  Karolina Chrabąszcz zostały laureatkami krajowych eliminacji V Ogólnopolskiego Konkursu Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

Zadaniem dziewczyn było napisanie minimum czterostronicowego opowiadania dotyczącego biografii wybranego żołnierza Legionów Polskich, którego losy związane były z regionem mieleckim. Jury złożone pracowników dydaktycznych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zakwalifikowało teksty uczennic do ścisłego finału, który odbędzie się 10 grudnia 2018 roku w Krakowie. Warto wspomnieć, że oprócz sukcesu indywidualnego, Kasia i Żaneta – wraz z Magdaleną Gułą i Weroniką Ukleją – wystąpią też w konkursie drużynowym zaplanowanym na 11 grudnia.

Zwycięzcy zawodów otrzymają indeksy na cztery kierunki prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Województwo Małopolskie, Wydział Polonistyki UJ i Muzeum Armii Krajowej gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie. Opiekunem uczennic był Dariusz Dudek oraz Jadwiga Stala-Dudek.