Elektryk dla niewidomych i niedowidzących

13.01.2020 Kategoria: Edukacja

17 stycznia br. w ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu zorganizowano warsztaty fryzjersko- kosmetyczne pod hasłem „Świat otwarty dla niewidomych i niedowidzących - Fryzura na święta”.

Warsztaty przeznaczone były dla członków Polskiego Związku Niewidomych - Koło Powiatowe w Mielcu.

Celem warsztatów było zacieśnienie więzi między opiekunami i członkami Szkolnego Koła Wolontariacko – Profilaktycznego „Pomocna dłoń” -  działającego przy ZS w Mielcu, a osobami zrzeszonymi w  PZN, poprzez ułatwianie im włączenia się w nurt życia społecznego na każdym jego etapie.

W ramach warsztatów,  uczennice klas technikum usług fryzjerskich w  ZS, zapoznały uczestników z  informacjami na temat pielęgnacji włosów, dłoni i paznokci, wykonały zabiegi strzyżenia włosów i stylizowały fryzury. Był też manicure oraz parafinowa pielęgnacja dłoni. Koordynatorkami oraz prowadzącymi zajęcia były panie: Iwona Żola i  Bogusława Furniotis we współpracy z pomysłodawczynią akcji - panią Alicją Rajchel.

Tekst i zdjęcia: ZS im. prof. Groszkowskiego