Dziś święto wszystkich strażaków

04.05.2020 Kategoria: Informacje

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego przekazujemy szczere wyrazy uznania oraz serdeczne życzenia wszystkim Funkcjonariuszom PSP oraz Druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Drodzy Strażacy! Wyrażamy ogromną wdzięczność za Waszą codzienną pracę, której celem od zawsze było niesienie pomocy potrzebującym, ratowanie ich mienia, zdrowia, a bardzo często również życia. To praca pełna poświęceń, niezwykle odpowiedzialna i trudna – w szczególności w niełatwym czasie pandemii, obligującym służby mundurowe do sprostania wielu nowym zadaniom i wyzwaniom. Za każdy dzień służby w tych specyficznych warunkach, za każde z wyrzeczeń i każdą z przeprowadzonych akcji ratunkowych serdecznie Wam dziękujemy!

W dniu Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, bezpiecznych powrotów z akcji oraz wszelkiej pomyślności w służbie. Niech nieustannie będzie ona źródłem zawodowej satysfakcji i osobistego spełnienia.

Życzymy również, by strażacka posługa każdego dnia spotykała się ze społecznym szacunkiem; zaś nad wszelką pomyślnością w strażackiej pracy każdego dnia czuwał patron wszystkich Strażaków – św. Florian.