Dziś poznamy Mielczanina Roku 2023

20.06.2024 Kategoria: Patronat

Już dziś po południu poznamy Mielczanina 2023 roku. Tytuł w ubiegłym roku zdobył Wacław Świerczyński.

Plebiscyt "Mielczanin Roku" organizowany jest przez Tygodnik Regionalny KORSO od ponad dwudziestu lat. W jego ramach, wyróżniane są osoby zasłużone społecznie, działające charytatywnie, aktywne na rzecz kultury czy lokalnej gospodarki. Kandydatów mogą zgłaszać czytelnicy Tygodnika KORSO, stowarzyszenia, komitety obywatelskie oraz dotychczasowi laureaci plebiscytu.

Lista kandydatów na Mielczanina Roku 2023:
• Włodzimierz Adamski - wieloletni pracownik PZL Mielec, zajmujący główne stanowiska kierownicze, laureat tytułu "Złotego Inżyniera", wykładowca, społecznik
• Krystian Gettinger - wieloletni zawodnik Stali Mielec i kapitan drużyny piłki nożnej
• Tomasz Łępa - dziennikarz radia Leliwa, prowadzący wielu imprez kulturalnych i patriotycznych
• Marta Reguła - właścicielka Muffiniarni na mieleckim Rynku, społeczniczka
• ks. Stanisław Składzień - wieloletni proboszcz i twórca parafii Trójcy Przenajświętszej, budowniczy kościoła i plebanii
• Jerzy Skrzypczak - dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, promotor mieleckiej historii i kultury
• Andrzej Zemmel - działacz, wolontariusz, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2093 im gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, prezes Stowarzyszenia Społeczno – Edukacyjnego "Orzeł Biały – Strzelec"

Mielczanina Roku wybrali czytelnicy oraz kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO". W czwartek (20 czerwca) odbędzie się uroczysta gala, na której poznamy nazwisko Mielczanina Roku 2023. Relację na żywo można będzie śledzić na korso.pl.

Gala odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Kazimierza Gacka i Prezydenta Miasta Mielca Radosława Swóła.

Informacja i zdjęcie: Tygodnik Regionalny Korso