Dziś cały powiat czytał z dziećmi

30.11.2018 Kategoria: Edukacja

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wraz z nauczycielami z terenu powiatu mieleckiego zabrali dzieci w świat mitologii. Była to już kolejna edycja imprezy „Cały powiat czyta z dziećmi”.

Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu z inicjatywy Stowarzyszenia „Dla Was”. W tym roku lektorami zostali nauczyciele z terenu powiatu mieleckiego, którzy corocznie angażują się w akcję „Cały powiat czyta z dziećmi”.

Wielkie czytanie dla najmłodszych rozpoczął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który przypomniał dzieciom historię dzielnego Syzyfa. Dalej dzieci mogły wysłuchać m.in. mitu o jabłku niezgody, dziejów Tristana i Izoldy czy wreszcie – obejrzeć spektakl przygotowany przez podopiecznych PZPSW nawiązujący do historii Demeter i Kory.

Spotkanie zwieńczyło wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym „Na Olimpie”. Udział w nim wzięło łącznie aż 205 uczniów z terenu całego powiatu mieleckiego. – Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym dzieciom, a także rodzicom i wychowawcom, którzy przygotowywali je do konkursu. Wszystkim organizatorom gratuluję kolejnej edycji akcji wspólnego czytania. Starostwo będzie wspierać tego rodzaju inicjatywy – powiedział starosta Stanisław Lonczak.