Dziś 73. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

08.05.2018 Kategoria: Kultura

Mielczanie wspólnie upamiętnili kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Obchody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Mielcu wraz z II Liceum Ogólnokształcącym.

Uroczystości odbyły się we wtorek, 8 maja, na placu przy Szkole Podstawowej nr 3. Grono pedagogiczne II Liceum Ogólnokształcącego zadbało o przybliżenie zebranym najważniejszych wątków historycznych związanych z zakończeniem wojny w Europie, a szkolny chór – o oprawę artystyczną wydarzenia.

Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowymi tablicami poświęconymi Żołnierzom Armii Krajowej, Żołnierzom Polskim pomordowanym przez NKWD oraz Żołnierzom Ziemi Mieleckiej poległym za Ojczyznę.

Udział w obchodach 73. rocznicy zakończenia wojny wzięli kombatanci, przedstawiciele organizacji patriotycznych oraz władz samorządowych. Władze Powiatu Mieleckiego reprezentował starosta Zbigniew Tymuła wraz z wicestarostą Marią Napieracz.