Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

27.01.2021 Kategoria: Informacje

27 stycznia pracownicy urzędów pracy w całym kraju obchodzą Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Święto swoimi korzeniami sięga roku 1919, kiedy to Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Uważa się, że dokument ten zapoczątkował funkcjonowanie publicznych służb zatrudnienia w Polsce.

Z okazji przypadającego na dziś święta, w imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, pragniemy przekazać wyrazy uznania wszystkim Pracownikom Publicznych Służb Zatrudnienia, a w szczególności - Pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu. Dziękujemy za wysiłek, który każdego dnia wkładacie Państwo w realizację zadań na rzecz promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej, a także łagodzenia skutków bezrobocia.

Jednocześnie łączymy życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia. Niech wykonywana praca przynosi Wam satysfakcję i radość, a także cieszy się uznaniem klientów, partnerów rynku pracy oraz całej lokalnej społeczności.