Dziękujemy za miłą wizytę w starostwie!

28.09.2022 Kategoria: Informacje

Uczniowie ZSB w Mielcu, wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkół z Hiszpanii, Słowenii i Włoch, odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe w Mielcu. O pracy urzędu, a także o najważniejszych walorach turystycznych powiatu porozmawiali z wicestarostą Andrzejem Bryłą.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Erasmus+, który w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu realizowany jest już po raz piąty. Mielec odwiedziło łącznie 34 uczniów i siedmiu nauczycieli ze szkół: IES Atenea z Alcalá De Henares w Hiszpanii, Osnovna Šola Pivka w Słowenii i Istituto D'istruzione Superiore "A.M. De' Liguori" wSant'agata De' Goti we Włoszech.

Zagraniczni goście przebywają w naszym mieście już od niedzieli, 25 września. W tym czasie uczestniczyli w licznych grach i zabawach integracyjnych, zawodach sportowych, zajęciach pokazowych z przedmiotów zawodowych, a także wyjazdach – m.in. do Sandomierza czy Krakowa.

Wspólnie z dyrektorem ZSB Stanisławem Starzykiem oraz nauczycielką Aliną Dziurgot odwiedzili także najważniejsze punkty na mapie miasta Mielca. Jednym z nich było Starostwo Powiatowe w Mielcu. W głównej siedzibie urzędu zagranicznych gości powitał Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, który opowiedział zebranym o zadaniach wypełnianych przez samorząd powiatowy, a także przybliżył im ciekawostki związane z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi i walorami przyrodniczymi powiatu mieleckiego.

Uczniowie i nauczyciele powrócą do domów z pamiątkowymi gadżetami, które otrzymali na koniec spotkania w starostwie.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!