Dziś święto Pracowników Służby Zdrowia

07.04.2021 Kategoria: Informacje

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego pragniemy przekazać wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia serdeczne podziękowania oraz najlepsze życzenia.

Święto Pracowników Służby Zdrowia zostało ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO.

Przypadające na dziś święto jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za codzienną pracę Pracowników Służby Zdrowia. Dziękujemy więc za ogrom Waszego zaangażowania, empatię w podejściu do pacjentów, a także Waszą fachową wiedzę i doświadczenie – umożliwiające niesienie pomocy wszystkim potrzebującym. Dziękujemy wreszcie za to, że już od przeszło roku dzielnie stawiacie czoła pandemii koronawirusa, walcząc o zdrowie i życie każdego pacjenta.

Wam i Waszym rodzinom w tym szczególnym czasie życzymy tego, co najważniejsze: zdrowia i wytrwałości. Wierzymy, że Wasza praca zawsze będzie spotykać się ze społecznym szacunkiem, a dla Was samych będzie nieustannym źródłem satysfakcji.