Duże zmiany w I LO

14.05.2021 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki ogłosił dwa przetargi na przebudowę budynku i dziedzińca I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a dziedziniec zyska zupełnie nową jakość.

Przedmiotem pierwszego zamówienia będzie wykonanie robót budowlanych w zakresie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. W ramach likwidacji barier architektonicznych budynku powstaną między innymi platforma pionowa zewnętrzna, podjazd dla osób niepełnosprawnych wraz z przebudową wejścia głównego. Ponadto, zaplanowany jest montaż drzwi przesuwnych automatycznych wraz z zasilaniem na parterze, montaż platformy schodowej, wymiana posadzek na antypoślizgowe w korytarzu i w salach lekcyjnych, przebudowa toalet, wymiana stolarki drzwiowej, montaż sufitu podwieszanego, roboty malarskie, przebudowa portierni,  osuszenie i izolacja pionowa ścian piwnic oraz budowa zadaszenia nad wejściem od strony północnej.

Ta część inwestycji będzie współfinansowana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Oferty w ogłoszonym przetargu można składać do 20 maja. Przy korzystnym rozstrzygnięciu przetargu roboty powinny zostać zrealizowane w okresie 65 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

Przedmiotem drugiego zamówienia będzie odnowa dziedzińca wraz z zagospodarowaniem terenu. Zaplanowano tutaj między innymi budowę chodników i placów, remont ogrodzenia, montaż stojaków na rowery, montaż donic i koszy, nasadzenie drzew i krzewów oraz nawadnianie terenów zielonych i donic.

Oferty w tym przetargu można składać do 21 maja. Po podpisaniu umowy z wykonawcą, ten również będzie miał 65 dni na realizację robót.

ar