Drugie spotkanie Klubu Pacjenta

29.05.2023 Kategoria: Patronat

25 maja w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych w Mielcu odbyło się drugie spotkanie Klubu Pacjenta.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację „Z sercem do pacjenta” wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Narodowym Funduszem Zdrowia, a patronat nad nim sprawował Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego Powiat Mielecki oraz Ministerstwo Zdrowia

O nadciśnieniu tętniczym, jego objawach i metodach leczenia opowiadała Weronika Korzyńska, specjalista chorób wewnętrznych Grupy American Heart of Poland, która przekazała również wiele praktycznych porad, np. na temat tego jak prawidłowo mierzyć ciśnienie.

Z kolei pielęgniarki Małgorzata Rzeszutek i Dorota Markulis podzieliły się ze słuchaczami 10 przykazaniami, których warto przestrzegać w profilaktyce chorób serca.

Wykład pod tytułem „Profilaktyka to nie tylko badania, czyli słów kilka o tym jak nie chcemy być zdrowi” wygłosił Rafał Śliż, rzecznik prasowy, pełnomocnik ds. kontaktów zewnętrznych z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie. Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z ofertą Narodowego Funduszu Zdrowia również za sprawą specjalnego stoiska NFZ.

Nie zabrakło też bezpłatnych badań oraz możliwości indywidualnych rozmów ze specjalistami – dzięki czemu słuchacze mogli od razu w praktyce zastosować się do przekazanych wskazówek z zakresu profilaktyki czy mierzenia ciśnienia.