Drugi stopień alarmowy BRAVO

01.03.2022 Kategoria: Informacje

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego.

Jest to działanie o charakterze prewencyjnym. Decyzja szefa rządu o wprowadzeniu stopnia alarmowego wiąże się z aktualną dynamiczną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej. Stopień alarmowy obowiązuje do 15 marca do godz. 23:59. Decyzja szefa polskiego rządu ma charakter prewencyjny..

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych. Wprowadza się go w sytuacji zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia, wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

W związku z wprowadzeniem drugiego stopnia alarmowego BRAVO w dniu dzisiejszym odbyło się również posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Odpowiedzialne służby na bieżąco monitorują poziom bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

ar