DROGI JAK NOWE

02.07.2019 Kategoria: Informacje

Zakończone zostały remonty kolejnych dróg na terenie Powiatu Mieleckiego.

Tym razem poprawiona została nawierzchnia na odcinku drogi powiatowej nr 1 139R Grochowe – Czajkowa w Gminie Tuszów Narodowy. Remont polegał na ułożeniu warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego na istniejącej nawierzchni oraz uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym na odcinku  2,35 km. Całkowity koszt remontu to 606.462,57 PLN.

Podobny zakres prac został przeprowadzony w Gminie Radomyśl Wielki, na drogach powiatowych  nr 1 182R Brzeźnica – Radomyśl Wielki (1,85 km) oraz na drodze nr 1 180R Zdziarzec – Dąbie (2,20 km). Remont dwóch ostatnich dróg wyniósł łącznie 1 328 197,73 PLN, z czego 50% stanowiło dofinansowanie Gminy Radomyśl Wielki.

Poprawia się stan dróg w naszym powiecie. Nawierzchnie kilku kolejnych odcinków remontowane będą jeszcze w tym roku, to dobra wiadomość – powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.

Nie wiadomo jednak, jak szeroki zakres prac remontowych przyjdzie nam realizować w przyszłym roku. Inne pilne wydatki, jak pokrycie dużego deficytu szpitala czy partycypacja powiatu w budowie nowego wiaduktu mogą znacząco wpłynąć na zakres planowanych remont6 ów dróg powiatowych - dodał.

Wykonawcą prac remontowych było  Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A, z Dębicy