Dożynki z Narodowym Patronatem Prezydenta RP

24.08.2018 Kategoria: Informacje

Niedzielnym Dożynkom Województwa Podkarpackiego i Powiatu Mieleckiego patronuje Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, wyrażając uznanie dla pełnej poświęcenia pracy polskich rolników oraz szacunek dla zasług działaczy ruchu ludowego i wszystkich polskich chłopów, którzy walczyli o wolną Polskę, podjął decyzję o objęciu nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2018 roku na terenie całego kraju Patronatu Narodowego w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W roku wielkiego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent RP pragnie również podkreślić silne przywiązanie mieszkańców wsi do tradycji i najbardziej fundamentalnych wartości. Wyrazy głębokiego uznania należne są polskim gospodarzom, którzy w trudnych latach reżimu komunistycznego troszczyli się o zachowanie powierzonej im ziemi-ojcowizny i z odwagą włączyli się do wielkiego ruchu społecznego oporu, tworząc NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pragnie podziękować całemu środowisku wiejskiemu za cenny wkład w budowę wolnej Ojczyzny, a także za codzienną pracę na rzecz polskiego rozwoju.

W tym szczególnym czasie, w którym świętujemy setną rocznicę wskrzeszenia niepodległej Rzeczypospolitej, Prezydent zaprasza wszystkich rolników do wspólnych radosnych obchodów tego jubileuszu.