Doroczne podsumowanie pracy mieleckich policjantów

14.02.2023 Kategoria: Informacje

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w rocznej odprawie mieleckich policjantów, podczas której podsumowane zostały efekty pracy mundurowych w 2022 roku.

W czwartek, 9 lutego 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu mieleckiego. W uroczystej naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Juwa oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych, sądu, prokuratury, związków zawodowych, a także policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Odprawę roczną rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Mielcu - podinsp. Tomasz Grazda, który omówił stan bezpieczeństwa w powiecie mieleckim, a także efekty pracy funkcjonariuszy w 2022 roku. Przedstawił priorytety i zadania jakie stoją przed jednostką w 2023 roku.

Komendant, oprócz podania wyników w liczbach zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, sprawców innych przestępstw, osób poszukiwanych listami gończymi wspomniał także o niewymiernym czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego mieleckiej jednostki przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, spotkania środowiskowe z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz debaty to stałe elementy pracy mieleckich funkcjonariuszy.

Podinsp. Tomasz Grazda podziękował przedstawicielom władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z jednostką. W swoim wystąpieniu okazał również wdzięczność wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego. Omówił również zakończone i planowane inwestycje, a także przybliżył wyzwania, które stoją przed mielecką policją w roku 2023.
Uznanie i wdzięczność dla policjantów i pracowników cywilnych mieleckiej jednostki wyraził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Juwa, doceniając zaangażowanie oraz wysoki poziom realizacji zadań służbowych.

Głos zabrał także Prezes Sądu Rejonowego w Mielcu Grzegorz Król oraz Prokurator Rejonowy Marian Burczyk, dziękując policjantom za rzetelną i skuteczną realizację zadań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Na koniec, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, złożył podziękowania Komendantowi i wszystkim funkcjonariuszom za osiągnięte w ubiegłym roku wyniki oraz za współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego powiatu mieleckiego. Zadeklarował również chęć dalszego wspierania działań Policji, w celu poprawy jakości życia społeczności regionu.

Słowa uznania dla policyjnej służby oraz podziękowania za podjęte wspólnie działania przekazał również Komendant Straży Miejskiej w Mielcu - Arkadiusz Misiak.

Informacja i zdjęcia: KPP Mielec