Doroczne nagrody starosty i prezydenta wręczone!

22.12.2022 Kategoria: Informacje

Za nami tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne mieleckich samorządowców współorganizowane przez Powiat Mielecki i Miasto Mielec.
Wydarzenie odbyło się w środę, 21 grudnia, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Była to nie tylko doskonała okazja do złożenia najlepszych życzeń na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, ale i sposobność do podsumowania mijającego 2022 roku. Corocznym zwyczajem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski uhonorowali okolicznościowymi statuetkami osoby i instytucje mające na swoich kontach wyjątkowe osiągnięcia i szczególne zasługi dla lokalnej społeczności.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Ich pełną listę i sylwetki prezentujemy poniżej.

BIZNES

ITA TOOLS Sp. z o. o. – Tomasz Nieciąg - za sukcesy biznesowe firmy i za pasję we wspieraniu odrodzenia mieleckiej żeńskiej siatkówki.

Firma Tarapata Sp. z o.o. - za światowy poziom działalności w branży stalowej oraz promocję polskiej gospodarki na międzynarodowych rynkach

KULTURA

Magdalena Betleja - za wieloletnie kierowanie Grupą Teatralną „Antrakt” oraz za upowszechnianie sztuki teatralnej wśród mieleckiej młodzieży.

Józef Witek - za niezwykle cenną pracę kronikarską przy zbieraniu materiałów do poszczególnych tomów Encyklopedii Miasta Mielca

SPORT

Jarosław Nieć - za znaczące osiągnięcia organizacyjne klubu MUKS Iryda Mielec i sukcesy sportowe mieleckich bokserów odniesione w roku 2022.

Jerzy Armatys - za godne reprezentowanie powiatu mieleckiego podczas międzynarodowych zawodów w boksie oraz zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Młodzików w wadze do 90 kg.

Patryk Dudek - za godne reprezentowanie powiatu mieleckiego podczas międzynarodowych zawodów w boksie oraz zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Młodzików w wadze do 54 kg.

SPOŁECZNIK

Mariola Drewniak - za wielkie serce okazywane osobom potrzebującym wsparcia i ogrom pracy wkładany w koordynowanie projektu „Daj Włos – Wygraj Życie”.

dr hab. Krystyna Leśniak-Moczuk - za przeprowadzenie dużej ilości badań socjologicznych omawiających procesy przemian społeczno-ekonomicznych w wiejskich społecznościach lokalnych

RODZINA

Anna Tomczyk - za poświęcenie i niezwykłe zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Pomocy i Wsparcia „Rozwiązanie” oraz za wszechstronną działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności.

Dorota i Włodzimierz Saneccy z Borowej - za wieloletnie pełnienie funkcji zawodowej rodziny zastępczej; wielkie serca, troskę i miłość okazywane wszystkim dzieciom oraz wzorową współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu

Dodatkowe, szczególne wyróżnienie przypadło w udziale multimedalistce Katarzynie Zdziebło, która w mijającym roku zdobyła dwukrotne wicemistrzostwo świata na dystansie 20 oraz 35 km.

Warto podkreślić, że spotkanie uświetniła wyjątkową oprawą muzyczną Mielecka Orkiestra Dęta.